Kancelaria prawna Rationis - Piła

 

Rationis to kancelaria prawna w Pile, w której już od ponad 30 lat radca prawny Ryszard Zasada oraz wspólnicy świadczą profesjonalną pomoc prawną z następujących dziedzin:

 • konwencja haska
 • prawa cywilnego
 • prawa rodzinnego
 • prawa karnego
 • prawa spadkowego
 • prawa pracy

 

 

Czytaj więcejNasze usługi

Radca Prawny – Piła

Mamy pełną świadomość wymiaru odpowiedzialności, która spoczywa na nas w związku z zaufaniem, jakim obdarzają nas nasi klienci. Z tego względu radca prawny, w kancelarii prawnej Rationis w Pile, każdy przypadek rozpatruje indywidualnie i dokłada wszelkich starań, aby znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie danego problemu. Sprawy, z którymi przyszło nam się zmierzyć od początku istnienia kancelarii, nauczyły nas tego, jak cenne jest ciągłe doskonalenie się na polu zawodowym. To właśnie dzięki niemu posiadamy kwalifikacje, które pozwalają nam sprostać potrzebom klientów, zarówno tych prywatnych, jak i przedsiębiorców, którzy odwiedzają nas i oczekują pomocy w kwestiach dotyczących różnych gałęzi prawa.

Zakres usług kancelarii prawnej

h

Prawo karne

Prawo cywilne

Konwencja haska

Prawo rodzinne

Prawo spadkowe

Prawo pracy

Prawo administracyjne

Prawo cywilne

W ten sposób określamy zbiór norm prawnych określających stosunki majątkowe i osobiste między podmiotami fizycznymi oraz prawnymi. Ta gałąź prawa reguluje wiele sfer życia codziennego każdego człowieka. Sprawy dotyczące prawa cywilnego, w kancelarii Rationis, rozwiązujemy, starając się osiągnąć pożądany przez klienta skutek prawny. Mogą dotyczyć one:

   • regulacji stosunków własnościowych
   • ubiegania się o odszkodowanie
   • zawierania, egzekucji i rozwiązywania umów

Prawo karne

Ten obszar prawa obejmuje przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej za popełnienie czynów zabronionych. W naszej kancelarii prawnej, zapewniamy szeroki zakres pomocy, do którego zaliczamy postępowanie przygotowawcze, sądowe i wykonawcze. Nasz prawnik udziela wsparcia nawet w najtrudniejszych przypadkach. Mogę one być związane z:

   • udzielaniem pomocy osobom zatrzymanym przez organy ścigania
   • reprezentacją klientów w postępowaniu karnym
   • uzyskaniem przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty lub odroczenia jej wykonania

Prawo pracy

Prawo pracy to zbiór norm regulujących stosunki między pracownikami a pracodawcami oraz kwestie dotyczące różnego rodzaju form pracy zarobkowej. Jeśli chodzi o prawo pracy, w naszej kancelarii prawnej w Pile, klienci mogą liczyć na pomoc zarówno w trakcie postępowania sądowego, jak i odwoławczego. Reprezentujemy klientów w sprawach dotyczących m.in.:

   • przywrócenia do pracy
   • wypłaty zaległych wynagrodzeń
   • mobbingu

Prawo rodzinne

Mianem prawa rodzinnego określamy ogół przepisów prawnych regulujących stosunki między osobami, które łączy pokrewieństwo lub małżeństwo. Wiedząc, jak newralgiczną kwestią są relacje rodzinne, pomocy w zakresie prawa rodzinnego, w naszej kancelarii prawnej, udzielamy z pełnym poszanowaniem prywatności klienta i w zgodzie z założeniami etyki zawodowej. Podejmowane przez nas sprawy dotyczyć mogą m.in.:

   • rozwodów
   • separacji
   • alimentów
   • ustalenia ojcostwa lub macierzyństwa
   • podziału majątku

Konwencja haska

Konwencja haska dotycząca cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę – umowa międzynarodowa, regulująca kwestię porwań rodzicielskich w przypadku uprowadzenia lub zatrzymania dziecka w innym państwie. Została sporządzona w Hadze dnia 25 października 1980 roku.

  Kolejny sukces Kancelarii Prawnej Rationis w Warszawie. Dzięki współpracy Radcy Prawnego Ryszarda Zasady z Rzecznikiem Praw Dziecka w Warszawie, pomimo nieprzychylności Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Prokuratury Okręgowej, udało się po raz kolejny wygrać w interesie Klientki Kancelarii sprawę przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie w trybie Konwencji Haskiej dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę.

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego, która reguluje kwestie związane z nabywaniem praw i obowiązków majątkowych po osobie zmarłej. Prawo spadkowe w kancelarii Rationis w Pile traktowane jest z pełnym zrozumieniem jego złożoności – w ramach naszej praktyki radca prawny udziela porad, reprezentuje klientów w sądzie, a także pomaga im uniknąć przejęcia zadłużenia po zmarłym krewnym. Sprawy, których się podejmujemy, mogą dotyczyć:

   • dziedziczenia
   • zachowku
   • stwierdzenia nabycia spadku

 

uscisk

Zaufaj doświadczeniu

Wierzymy, że zaufanie klienta buduje się poprzez indywidualne podejście do jego potrzeb, dbanie o dobre relacje interpersonalne, zrozumienie biznesu oraz stałe pogłębianie swojej wiedzy prawnej. Mogą Państwo nam zaufać!

Pomagamy podejmować dobre decyzje….

Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę prawną dla Klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorców. Możecie Państwo mieć pewność, że powierzając nam swoją sprawę, nie trafi ona do przypadkowego prawnika. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

b2

Opinie naszych Klientów

Opinie naszych Klientów

Szanujemy Twój czas i pieniądze.
Oferujemy porady on-line.
Rozpocznij rozmowę on-line

W każdy ostatni piątek miesiąca
Darmowe konsultacje

Zadowolonych klientów

Wygranych procesów sądowych

Lata doświadczenia

Nasze publikacje

Konwencja haska – kolejny sukces kancelarii Rationis

"Kolejny sukces Kancelarii Prawnej Rationis w Warszawie. Dzięki współpracy Radcy Prawnego Ryszarda Zasady z Rzecznikiem Praw Dziecka w Warszawie, pomimo nieprzychylności Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Prokuratury Okręgowej, udało się po raz kolejny wygrać w interesie...

Czy śledzenie niewiernego małżonka jest legalne?

Kiedy jeden z małżonków śledzi bądź nagrywa rozmowy drugiego, zwykle wiąże się to z podejrzeniami o niewierność. Zdobyte nagrania bądź fotografie mają być później wykorzystane jako dowód w sprawie rozwodowej. Klienci kancelarii Ryszarda Zasady w Pile często zwracają...

Zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego

Przyjęty w dniu 19 grudnia 2018 roku projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego może całkowicie odmienić przebieg postępowań toczących się w myśl jego przepisów. Zmiany dotyczą m.in.: posiedzeń organizacyjnych, na których będą tworzone plany rozprawy,...

Bykowe czyli podatek dla bezdzietnych znowu na uwadze rządu.

Po zeszłorocznych doniesieniach związanych z tzw. „bykowym”, czyli kontrowersyjnym podatkiem obarczającym dodatkową daniną osoby bezdzietne, temat ze zdwojoną siłą powraca do debaty publicznej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznaje, że sprawa...

Możliwość uchylenia prawomocnego mandatu karnego.

Kwitując odbiór mandatu, czynimy go prawomocnym. Wydaje się, iż wówczas nie ma już możliwości odwołania od decyzji ukarania nas. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (k.p.w.) zakłada, że taki tryb sankcjonowania wykroczeń przyspiesza postępowanie i upraszcza...

foto2 4
foto1 1
foto3
foto4

Kancelaria Prawna Rationis

Radca Prawny

Ryszard Zasada

Adres kancelarii

ul. Dąbrowskiego 8/13

Kod i miasto

64-920 Piła

14 + 6 =

© 2018 – RATIONIS
Kancelaria Radcy Prawnego | Ryszard Zasada

Rozpocznij rozmowę online

Projekt:
Studio Horizon

WhatsApp chat