Prawo rodzinne

Specjalistyczne wsparcie prawne z zakresu prawa rodzinnego

W naszej kancelarii prawnej w Pile prawo rodzinne traktujemy ze szczególną dyskrecją i delikatnością, czemu zawsze towarzyszy przestrzeganie zasad kodeksu etycznego. Samo prawo rodzinne jest gałęzią prawa cywilnego regulującą stosunki prawa w rodzinie, zarówno pod względem majątkowym, jak i osobistym, które powstały za sprawą zawarcia małżeństwa.

Czego dotyczy prawo rodzinne?

Dotyczy ono stosunków między rodzicami a dziećmi oraz tych wynikających z ich pokrewieństwa i powinowactwa, stanowiąc istotny element życia społecznego. Oznacza to, że prawo rodzinne określa wspólność majątkową między małżonkami z uwzględnieniem jej zmiany, separacji oraz ustania małżeństwa. Ma ono chronić podmioty prawa rodzinnego. Co więcej, niezwykle ważne jest, że sprawy prawa rodzinnego w wielu przypadkach dotyczą najmłodszych członków rodziny, w tym pochodzenia dziecka, władzy rodzicielskiej i jej przysposobienia (adopcji). Obejmują one także opiekę oraz kuratelę.

Prawem rodzinnym zajmujemy się w kontekście:

  • spraw o separację
  • rozwodów
  • walki o alimenty
  • kontaktu z dzieckiem

Reprezentacja w sprawach prawa rodzinnego w Pile

Prowadzimy działania w taki sposób, by sprawy rozwodowe lub alimentacyjne przebiegały w możliwie najmniej przykrej atmosferze. Pozwala nam na to profesjonalizm, wiedza oraz wieloletnie doświadczenie. Udzielamy specjalistycznego doradztwa i pomocy w zakresie prawa rodzinnego również drogą online. W kancelarii Rationis udzielamy klientom niezbędnego wsparcia w wyżej opisanych, wrażliwych kwestiach.

Radca Prawny

Ryszard Zasada

Adres kancelarii

ul. Dąbrowskiego 8/13

5 + 10 =

© 2018 – RATIONIS
Kancelaria Radcy Prawnego | Ryszard Zasada

Rozpocznij rozmowę online

Projekt:
Studio Horizon

WhatsApp chat